CAUDALIE’NIN YENİ GÜNEŞ KOLEKSİYONU İLE SİZ CİLDİNİZİ KORUYUN BİZ DOĞAYI KORUYALIM

Caudalie’nin yeni nesil güneş koruyucuları, yüksek güneş korumasının yanısıra  güneşe bağlı yaşlanmaya  karşı da koruma sağlıyor. Etkili filtreleme sistemi sayesinde; Avrupa’da kullanımına izin verilen 25 molekülü inceleyerek oksibenzon ve oktokrilen gibi endocrine zarar veren kimyasal filtrelere; nanopartikül filtrelere; deniz ekosistemini zehirleyerek her yıl binlerce mercanın ölümüne neden olan toksik filtrelere (oksibenzon ve oktinoksat) formüllerinde hiçbir şekilde yer vermedi.

Ocean Protect” Formülleri’

Akdeniz Biyoçeşitlilik ve Ekoloji Enstitüsü (IMBE) üyesi Profesör Piccerelle’in Caudalie’nin kullandığı filtreleme sisteminin algler üzerinde toksik etkiye sahip olmadığını kanıtlayan testleriyle bilimsel olarak onaylanmıştır. “Ocean Protect” logosuyla somutlaştırılan bu bilimsel onay, ürün serimizin doğaya saygılı olduğunu garanti etmektedir.

cl2

HÜCRELERİN KALBİNDE YAŞLANMA KARŞITI KORUMA

Yeni Patentli Antioksidan Kompleks

Güneşe maruz kalındığında UVB ışınları cilt  yüzeyinde yanıklara neden olurken; UVA ışınları  cildin derinlerine ulaşarak cilt yaşlanmasına sebep olur.  Bu kolajen seviyesinde azalmaya bağlı olarak ciltte kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve lekeler gibi geri döndürülmesi zor olan hasarlar yaratır. Cildin erken yaşlanması; DNA’nın yapısının değişmesine  ve hatta cilt kanserine neden olabileceği için çok daha tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir.

Caudalie’ye özel içerikler:

Caudalie, duyulara hitap eden, yapışkan bir his  bırakmayan, alkol veya silikon içermeyen dokular yarattı.  “Sağlıklı ışıltı” etkisi bronz teninizin güzelliğini anında ortaya çıkarır. Duyulara hitap eden yaz kokusuna sahip güneşli frangipani çiçeği uygulamayı daha keyifli hale getirmektedir. Caudalie’nin formüllerinde üzümden elde edilen iki eşsiz içerik bulunur: Organik üzüm suyu ve Üzüm çekirdeği  yağı cilde maksimum oranda nem verir. • Yatıştıran mineraller ve nemlendiren bitkisel şekerler yönünden zengin organik üzüm suyu cildin doğal nem mekanizmalarını harekete geçirerek sürekli olarak suyun cilde dağılmasını sağlar. • E vitamini, linoleik ve Omega 6 esansiyel yağ asitleri yönünden zengin üzüm çekirdeği yağı cildi besler, dengeleyerek yeniler, yağlandırmadan nemlendirir  ve tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Caudalie, 3 güçlü aktif içeriği bir araya getirerek yeni bir patentli  antioksidan kompleks (patent n°PCT/FR2016/052294) yarattı:  Polifenoller, ladin ağacı özü ve E vitamini.

Üzüm çekirdeğinden elde edilen polifenoller kolajen rezervlerini koruyarak cildin doğal antioksidan sistemlerini güçlendirir.

• Ladin özü belirli polifenoller (lignanlar)  yönünden zengindir. Cildin doğal savunma mekanizmalarını güçlendirir ve antioksidan  etki sunan üzüm çekirdeği polifenolleri ile sinerji  içinde çalışır.

• E vitamini hücre zarı ve sebumu serbest radikallere karşı koruyarak polifenollere tamamlayıcı etki sunar.

Caudalie tarafından seçilen 4 güneş filtresiyle bir araya getirilen bu kompleks ikili yaşlanma karşıtı koruma sağlar.

Güneş ışınlarının neden olduğu DNA hasarlarına karşı güneş filtrelerinin etkinliğini (%99’a kadar (5)) arttırırken, cildi yaşlanmanın ana sebeplerinden biri olan oksidatif strese karşı korur (UV ışınlarının neden olduğu serbest radikalleri yüzde elli oranında engeller).

cl1

Kırışıklık Karşıtı Güneş Koruyucu Krem  SPF30 ve SPF50:  Yaşlanma Karşıtı Koruma

Doğal bronzluk için ideal etki sunan bu krem cildi güneş ışınlarına karşı korur. Caudalie’nin antioksidan kompleksi yönünden zengin krem maksimum koruma ve güçlü  yaşlanma karşıtı etki sunar. Cildi hafif, yapışkan olmayan  dokusu ve çekici kokusuyla sarar. Silikon içermez, alkol  içermez ve komedojenik değildir. Hassas ciltlerin kullanımına uygundur. Dolayısıyla nemsiz kalmadan güneş korumasının tadını çıkarabilirsiniz.

(4) Polifenoller, kolajen hasarına neden olan enzimin üretimini %51 oranında azaltır; ladin özü yeni kolajen liflerinin sentezindeki azalmayı %60 oranında durdurur. (5) DNA hasarına karşı koruma: Patentli antioksidan kompleksi ile UV filtrelerine karşı DNA koruması üzerindeki etkinliği %69’dan %99’a yükselir.

YENİ CAUDALIE GÜNEŞ KORUYUCULAR :

Güzelleştirici Güneş Koruyucu Yağ SPF30: Göz Alıcı Bronzluk

Bu güneş koruyucu yağ, mükemmel, ipeksi cildi  ortaya çıkarır. Alkol ve silikon içermeyen formülü  ve susam ve ayçiçeği yağları ile besleyici Üzüm  çekirdeği yağının birleşiminden oluşan, E vitamini  açısından zenginleştirilen içeriğiyle mükemmel bir  ten ve ipeksi bir bronzluk vaat ediyor.

Güneş Koruyucu Süt SPF30 ve SPF50: 2’si 1 Arada Koruma

İki şekilde kullanılabilen ürün: Bu sprey tepeden  tırnağa eksiksiz koruma sağlarken hem yüz hem vücut  için kullanılabilir. İçeriğindeki organik Üzüm Suyu ile  yatıştırma ve nemlendirme sağlarken aynı zamanda ışıltılı  ve eşit bronzluk sağlar. Alkol ve silikon içermeyen,  komedojenik olmayan formülüyle hassas ciltlerin  kullanımına uygundur.

Caudalie’nin çevre dostu güneş ürünleri geri dönüştürülmüş veya bitkisel türevli tüp ve şişelerde sunulmaktadır.

Bordeaux’nun kalbindeki Smith Haut Lafitte Şatosu’nda doğan %100 bağımsız Fransız kozmetik markası Caudalie, asma bitkisi ve üzümden elde edilen aktif içeriklerin faydalarından yararlanmaktadır. Caudalie 1995 yılında Mathilde Thomas ve eşi Bertrand tarafından polifenoller alanında uzman olan ve Bordeaux Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’nde farmakognozi dersleri veren Profesör Vercauteren ile tanıştıktan sonra kurulmuştur. Caudalie ile Profesör Vercauteren’in işbirliği devam ederken Orléans’taki Caudalie Laboratuvarları’nda  çalışan araştırmacıların ve formülasyon uzmanlarının temel araştırma çalışmaları sayesinde dünya çapında pek çok önemli patent alınmıştır. Caudalie ürünleri oldukça doğal, etkili ve büyüleyicidir ve Kozmo-etik adı verilen sıkı kurallar bütününe bağlı, doğaya saygılı bir bilim modeline göre geliştirilir. Caudalie, daha sorumlu ve akılcı bir kozmetik anlayışı için, daha doğal formüller geliştirmek üzere kullanımı tartışmalı olan pek çok içeriğin (fitalat, mineral yağlar sodyum larül sülfat, paraben, fenoksietanol…) kullanımını yasaklamıştır.