Camper’ın Yeni Koleksiyonu Her Zamankinden Doğal

Camper, her zamankinden daha doğal, geri dönüştürülmüş ve yenilikçi malzemeler içeren İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonunu Apelyan No:3’te gerçekleştirdiği davetle moda severlerin beğenisine sundu. 

Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığının temel değerleri arasında yer alan Camper, İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu lansmanı ile daha sürdürülebilir bir hayata dikkat çekti. Camper, plastik ve sentetiklere olan bağımlılığını azalttığı İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonunun lansmanını Apelyan No:3 ev sahipliğinde gerçekleştirdi. 

Camper, İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu, her zamankinden daha doğal, geri dönüştürülmüş ve yenilikçi malzemeler içeriyor. Plastik ve sentetiklere olan bağımlılığını azaltan markanın yaz koleksiyonu, uzun ömürlü ürünler ve daha döngüsel ayakkabılar üretmeye devam ederken kimyasalları ve atıkları en aza indirmeye odaklanıyor.

Camper İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunda sürdürülebilir öğeler ön planda 

Camper’ın 1975’te kurulduğunda tasarladığı ilk model olan ve bu sezon koleksiyonda güncellenmiş tasarımıyla yer alan Camaleon 1975, elastik bağcıklarıyla Camper’ın ikonik modeli olan PEU Rambla, boyanmamış deriden üretilen Camper’ın yeni Brothers Polze modeli, tekstil atıklarını, enerji ve su tüketimini azaltmaya yardımcı olan geri dönüştürülmüş pamuktan üretilen Brutus ve sürdürülebilir içerikleriyle kahraman ürün Karst dahil olmak üzere koleksiyonda dikkat çeken modeller bulunuyor.

Hem doğayı hem insanları önemseyen ve bu doğrultuda her alanda faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Türkiye, Rusya, CIS, MEA Camper Bölge Direktörü Ulaş Divarcı; Koleksiyonlarımızın üst yüzeylerinin %90’ı plastik içermez %20’si ise geri dönüştürülen materyaller kullanılarak üretiliyor. Yine ayakkabılarımız için kullanılan derilerin %97’si deri endüstrisi genelinde sürdürülebilir çevresel uygulamaları dikkate alan sertifikalı üreticiler tarafından üretilen deriler ile tasarlanıyor. Yine astarlarımızın %100’ü geri dönüştürülmüş pet’ten yapılmıştır. Dış tabanlarımızın %43’ü doğal ya da geri dönüştürülmüş materyallerden oluşur. Bu koleksiyondaki modellerin en az bir ya da daha fazla sürdürülebilir bileşen içermesine çalıştık. Amacımız dış taban, üst yüzey ve astarlarda sertifikalı malzemeler kullanarak sürdürülebilirliği sağlarken maksimum kalite ve rahatlık sunmak.” dedi.

Her sezon yeni ve orijinal tasarımlarla mevcut duruma meydan okumaya devam ederken bazı klasik konseptlerimizi yeniden tasarlamaya çalıştıklarının altını çizen Ulaş Divarcı; “Çoğu zaman hayatın her yürüyüşü için bir Camper tarzı olduğunu keşfederiz. Baştan beri “gündelik” kelimesi bize özel bir şey ifade etti. Ayakkabı ve elbise ayakkabısı arasında var olan rahat fakat rafine stiller oluşturuyoruz. Tasarımcılarımız, sportif ve zeka arasındaki sınırları bulanıklaştıran yaratıcı ayakkabı konseptini yaratmaya odaklanıyor.”