Camper’dan “Apne” Koleksiyonu

Simülasyon ve gerçek dünyaları birbirine bağlayan soyut orta noktadan ilham alan Camper’ın İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonu, hem kavramsal hem de fiziksel olarak farklı boyutlara giriş noktasını keşfediyor.

Camper’ın yaratıcı ekibi şunları söylüyor; “Apne kavramı ilgimizi çekti… Su altında nefesinizi tuttuğunuzda başka bir boyuta giriyorsunuz ve neredeyse neyin gerçek olup neyin olmadığını ayırt edemiyorsunuz. Bu fikir, koleksiyonda genellikle aktif su sporlarında kullanılan malzemeler, performans öğeleri, dolgulu ve yumuşak koruyucu ürünler aracılığıyla keşfediliyor.” dedi.

Çok malzemeli tasarımlar, katmanlar, koruyucu kumaşlar, teknik detaylar ve kolay takılan kapatma sistemleri, spor ayakkabılardan babetlere, sandaletlerden mokasenlere ve botlara kadar bu sezonun geniş ürün yelpazesini birbirine bağlayan, sudan ilham alan bir iplik görevi görüyor. Camper’ın yerleşik stilleri, ten rengi ve grinin nötr tonlarıyla uyumlu mavi, yeşil, turuncu, pembe, mor ve sarı tonlarından oluşan renkli bir palette yeni çizgiler ve modellerin eklenmesiyle zenginleşiyor.

Berlin merkezli hazır giyim markası Ottolinger ile yapılan iş birliği kapsamında ilk kez geçen yıl piyasaya sürülen Aqua, bu sezon düz tabanlı Mary Jane ayakkabı olarak geri dönüyor. Şişirilebilir sürat teknelerinden ilham alan cesur yuvarlak hacimli ve hafif dış tabana sahip bu ayakkabı, cesur bir görünüm için siyah ve parlak mor renklerde koleksiyonda yerini alıyorç

Dolgulu dikişli ayrıntıları, dikkat çeken tokaları ve ana renklerin birleşimi Dina‘yı yeni, cesur bir arkası açık sandalet haline getiriyor. Grafik kitten topuğuyla tamamlanan bu model hem güçlü hem de kadınsı. Camper severlerin favorisi olan Kobarah ise sandaletinin düz bir versiyonu da bu sezon tanıtıldı; ayağı saran, rahat, yastıklı bir siluet oluşturan tek parça kalıptan yapılmış eğlenceli bir havuz/deniz sandaleti Kobarah Flat. Tıpkı yeni parmak arası terlik ve asimetrik Twins stillerinde neopren ayak tabanlarına sahip ikonik Pelotas serisinin en son versiyonu olan Pelotas Flota gibi.

Daima her Camper koleksiyonunun kalbinde yer alan sürdürülebilirlik, bu sezon iki yeni tamamen döngüsel model ile, koleksiyonun %98’ini oluşturan sertifikalı malzemelerle (%97’si deri dahil) ve çeşitli düşük emisyonlu ürünlerle ifade ediliyor. MIRUM®, TENCEL™, PYRATEX® ve Sorona® elyafları dahil biyolojik olarak parçalanabilen, bitki bazlı insan yapımı malzemeler öne çıkıyor. Sonuçta koleksiyonun %89’u en yüksek dayanıklılık standartlarını karşılarken aynı zamanda konfor, performans ve benzersiz bir görünüm sunuyor.