Calvin Klein Collection’ın Kreatif Direktörlüğüne Veronica Leoni Atandı

PVH Corp şirketlerinden Calvin Klein, Veronica Leoni’nin markanın imza serilerinden Collection’ın kreatif direktörlüğüne atandığını ve yakında defilelere geri döneceğini duyurdu.

Fotoğraf Kredisi: Collier Schorr 

2023 LVMH ödülü finalisti ve QUIRA’nın kurucusu Veronica Leoni; Jil Sander, Céline, Moncler ve The Row gibi dünyanın önde gelen moda markalarında çalıştı. Calvin Klein Collection kreatif direktörü olarak markayı en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanan Leoni, Calvin Klein’ın modern estetiğini ön plana çıkaracak. Veronica Leoni, kırmızı halı defileleri için Calvin Klein Global Marka Başkanı Eva Serrano ile birlikte çalışacak.

Köklerini zamansız ve yenilikçi tasarımlardan alan Collection, erkek ve kadın giyim, iç giyim ve aksesuar seçkilerini içerecek. Collection, 2025 sonhabarında moda tutkunlarıyla buluşacak. 

Calvin Klein Global Marka Başkanı Eva Serrano, “Veronica’nın, Calvin Klein’ın zirvesi olarak adlandırılan Collection’ın kreatif direktörü rolünü üstlenmesinin gururunu yaşıyoruz. Veronica’nın geçmiş tecrübelerine baktığımızda, Calvin Klein’ın yeni dönemini en iyi şekilde ifade edeceğimize inanıyoruz. Onun tasarıma bakış açısının ve çalışma etiğinin ortak değerlerimizle birleşeceğine, ikonik markamızı daha da zenginleştireceğine ve koleksiyonun dünya genelindeki tüketecilerimizde yankı uyandıracağına inanıyorum.” dedi.

Veronica Leoni şunları söyledi: “Calvin Klein hikayesinde yeni bir sayfa açma fırsatına sahip olduğum için çok heyecanlıyım ve bu görevi üstlenmekten onur duyuyorum. Calvin Klein, yıllardır herkesin kendini cesurca ifade etmesini sağladı. Ben de bu bakış açısını stil ve yaratılıcıkla harmanlayarak güçlendirmeye hazırım. Bana olan güveni için Eva Serrano’ya tüm kalbimle teşekkür ederim. Kariyerim boyunca moda dünyasının vizyoner ve ilham verici kadınlarıyla çalışma fırsatım oldu. Eva Serrano da bu isimlerden biri. Ayrıca Amerikan modasının en etkili markalarından birinde böyle bir poziyona beni uygun gördüğü için PVH CEO’su Stefan Larsson’a da teşekkür etmek isterim.”

Leoni’nin atanması, Serrano liderliğinde Calvin Klein’ın mirasını sürdürmek ve gelecek nesillere ilham vermek için attığı bir dizi stratejik adımın en önemlilerinden birini temsil ediyor.

PVH CEO’su Stefan Larsson: “Eva ve ekibi Calvin Klein’ın tarihindeki en yüksek tüketici etkileşimlerinden örneklere imza atıyorlar. Veronica’nın ekibe katılması, markanın ilham vericiliğini bir üst seviyeye taşıyarak, Calvin Klein’ın dünya genelinde en çok arzulanan yaşam tarzı markalarından biri olmasına yönelik halihazırda atılmış olan güçlü temelleri kuvvetlendirecek.” dedi.