Bitdefender, Forrester Wave Endpoint Security 2023 Raporunda Lider Olarak Seçildi

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, uç nokta güvenlik sağlayıcılarının en son Forrester Research, Inc. küresel değerlendirmesinde lider olarak seçildi. Forrester Wave™: Endpoint Security Q4 2023 raporu; Kötü Amaçlı Yazılım Önleme, İstismar Önleme, Saldırı Düzeltme, İnovasyon, Benimseme, Fiyatlandırma Esnekliği, Şeffaflık ve daha fazlasını içeren 25 ayrı kriterde 13 tedarikçiyi değerlendirdi.

Bitdefender, Forrester Wave Endpoint Security 2023 Raporunda Lider Olarak Seçildi

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, siber güvenlik çözümleri ve hizmetleri için dünya çapında tanınan bağımsız değerlendirmelerde lider olmaya devam ediyor. Analist topluluğunun en saygın mecralarından olan Forrester Research, fiziksel, sanal ve çoklu bulut ortamları için gelişmiş uç nokta koruması, EDR, XDR ve bulut güvenliği sunan bütünleşik bir risk ve güvenlik analitiği platformu olan Bitdefender GravityZone Platformu’nu değerlendirdi. Bu kapsamda 25 ayrı kriterde değerlendirilen Bitdefender Antivirüs, 13 tedarikçi arasından lider olarak seçildi.  Bitdefender Antivirüs, Forrester Q4 2023 raporunda yer alan ifadelere göre agresif önleme öncelikli yaklaşımıyla farklılaşıyor ve uç nokta savunmasını kullanıcıların iş yüklerini güvence altına almanın temeli haline getirmek için kanıtlanmış önleme motorlarını geliştiriyor. Bitdefender, uç noktayı etkilemeden önce tehditleri durdurmaya neredeyse aralıksız odaklanıyor ve bir saldırının gerçekleşmesi durumunda, iyileştirme araçlarının derinliği bunu farklı kuruluşlar için cazip bir çözüm haline getiriyor.

Bitdefender, Forrester Wave Endpoint Security 2023 Raporunda Lider Olarak Seçildi

“Rapor, Bitdefender’in Bağımsız Analizlerle Onaylanması Anlamına Geliyor”

Değerlendirme hakkında açıklamalarda bulunan Bitdefender İş Çözümleri Grubu Genel Müdür Yardımcısı ve Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrei Florescu, “Pazardaki farklılığımızın, saldırı önleme ve koruma, genişletilmiş algılama ve yanıt (XDR) ve risk analizini içeren uç nokta güvenliğine yönelik katmanlı bir yaklaşıma odaklanmamızın bir sonucu olduğuna inanıyoruz. Forrester tarafından lider olarak seçilmemiz, bizim için Bitdefender‘ın güçlü bir uç nokta güvenlik platformu geliştirdiğinin bağımsız analizlerle onaylanması anlamına geliyor. Bize göre bu değerlendirme, tehditler gelişmeye devam ederken stratejik teknoloji yol haritamızın yönü ve temel portföy değerimiz hakkında daha fazla güven veriyor.” dedi.

Bitdefender Antivirüs’ün En Yüksek Puanlamayı Aldığı 5 Başlık

1. Kötü Amaçlı Yazılım ve İstismar Önleme: Bitdefender GravityZone, tehdit ortamı geliştikçe kötü amaçlı yazılımları ve düşmanca saldırı tekniklerini önlemek, tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için öncü antivirüs, gelişmiş yapay zeka (AI), makine öğrenimi, otomasyon ve uç noktalar arası korelasyon içeren çok katmanlı bir güvenlik stratejisi kullanıyor.

2. Saldırı, Güvenlik Açığı ve Yama İyileştirme: Bitdefender GravityZone, tespit edilen veya devam eden saldırıları, işletim sistemlerinin ve yazılımların her zaman güncel olmasını sağlamak için yama uygulamasının ve yönetiminin otomatikleştirilmesi gibi kritik siber güvenlik süreçlerini düzeltmede en etkili çözümü sunuyor.

3. Ağ Tehdidi Tespiti: Bitdefender GravityZone, konumdan bağımsız olarak tüm uç noktaların etrafında koruyucu bir çevre oluşturmak için tasarlanmış işletim sisteminden bağımsız bir derin paket inceleme çözümü olan Network Attack Defense (NAD) kullanarak uç noktalar, bulut iş yükleri, ağ cihazları ve IoT cihazları arasındaki verileri koruyor. 

4. İnovasyon: Siber güvenliğin çeşitli alanlarında tanınmış bir öncü olan Bitdefender, hem bilinen hem de bilinmeyen tehditleri tanımlamak ve engellemek için yapay zeka (AI), gelişmiş makine öğrenimi algoritmaları ve anomali tabanlı algılama teknikleri dahil olmak üzere temel teknolojiler için 480’den fazla patente sahip. 

5. Benimseme, Fiyatlandırma Esnekliği ve Şeffaflık: Uygulanması son derece kolay olan Bitdefender GravityZone, müşterilerin yeni yetenekleri (EDR ve XDR dahil) hızlı bir şekilde eklemelerine olanak tanıyor ve ortamlar arasında ölçekleniyor. Kolay fiyatlandırma bir kuruluşun acil ihtiyaçlarına dayanıyor.