Bir Ayvalık Hikayesi

Hiç bitmeyen tatlı esintisi, cam kadar şeffaf denizi, art galerileri, leziz mezeleri ve gece eğlencesi ile Ayvalık, gece gündüz canlı bir tatil beldesi. Cunda, Küçükköy, Altınova, Sarımsaklı ve Çamlık bölgelerindeki her biri farklı konseptteki tatil anlayışları ise sizi Ayvalık bağımlısı yapabilir…

Ayvalık’ın her bir köşesi ayrı güzellikte. Sanatı, estetiği, bohem tarzı, eğlenceyi ve manzarayı bir arada görebileceğiniz nadir yerlerden. En az bir hafta ayırmanız gereken Ayvalık turunda Çamlık bölgesinde Çamlık Hotel’de konaklayabilir, Sarımsaklı’daki beachlerde denize girebilir, Altınova’da Erol Baba’nın yerinde ise günbatımının en güzel halini izleyerek, kadeh tokuşturabilirsiniz. Küçükköy’de art galerileri gezip kahvenizi yudumlayabilir, La Maison De Barbara’da entellektüel sohbetlere katılabilir, Ayvalıkzade’nin el yapımı çikolataları ile kendinizi şımartabilirsiniz. Akşamları ise yolunuz mutlaka Cunda’ya düşmeli… Cunda’nın hayranlık bırakan sokaklarında özgürce dolaşmalı, müthiş mezeleri ile ağzınızı Ege lezzetleri ile tadlandıracak Adabeyi Restaurant’a mutlaka uğramalısınız. 
Çamlık bölgesinde kalacaksanız, Yelken Restaurant’ın zeytinyağlarını da tadmadan es geçmeyin. Biraz dinginlik ihtiyacı hissettiğinizde ise adres belli; Simlarda Country Club. 

Son olarak Ayvalık’a gitmişken zeytinyağı ve zeytin almadan dönmeyin derim.