Bien Doğaya Katkı İçin Önce Tasarruf Diyor

Hayatı kolaylaştıran fikirleri yaratıcı tasarımlarla buluşturan Bien, Dünya Tasarruf Günü’nde dünyanın geleceği için tasarrufun önemine dikkat çekiyor.

Bien Doğaya Katkı İçin Önce Tasarruf Diyor

Evlerde tasarrufun yolunun doğru ürünlerden geçtiğini hatırlatan Bien’in sunduğu fotoselli bataryalar su israfını önlemeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte, Bien’in ürün portföyünde yer alan 7 mm inceliğe sahip seramik karolar, hem hammadde ve ambalaj kullanımını aza indirgiyor hem de yıllar boyu güvenle kullanılabiliyor.

Tasarruf ve hijyen bir arada

“Tasarruf” denildiğinde pek çoğumuzun aklına ilk olarak para biriktirmek gelse de tasarruf, kaynakları verimli kullanmak, israf etmemek, sürdürülebilir bir dünya için adım atmak anlamına geliyor. Bien, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü’nde yenilikçi bakış açısıyla sürdürülebilirlik odağında geliştirdiği ürünlerle tasarrufun önemine dikkat çekiyor. Hem pilli hem de elektrikli sisteme sahip Bien fotoselli bataryalar, evlerde, işyerlerinde hijyeni en üst seviyede tutarken, aynı zamanda yüzde 80’e varan su tasarrufu sağlayabiliyor.

Daha ince, daha sürdürülebilir

Bien’in 7 mm inceliğindeki seramik karoları daha az ham madde kullanılarak, özel reçetelerle 18 aylık uzun bir Ar-Ge çalışması sonucu geliştirildi. Kırılmaya karşı dayanıklı, yüksek dayanımı sayesinde uzun ömürlü olan 7 mm seramik karolar, inceliği sayesinde kutu ve paket kullanımını azaltıyor ve palet kullanımını en aza indirgiyor. Hafif yapısı sayesinde yapılara binen yükü azaltan 7 mm teknolojisi, daha az yapı kimyasalı tüketilerek uygulanabiliyor. 7 mm teknolojisi, aynı zamanda daha az atık üretimi ve daha az enerji tüketimi sağlayarak sürdürülebilir geleceğe de destek sağlıyor. 7 mm inceliğindeki seramik karolar, ince formu sayesinde tek seferde daha fazla ürünün taşınabilmesine olanak sağlıyor ve böylelikle lojistik ve yakıt tüketiminin azalmasına da yardımcı oluyor.