Beril Ateş’in Hikaye Anlatıcılığıyla İleri Dönüşüm Sergisi: YARGICI RE-LOVE Akademik Edition

Duyarlı tüketim ve yavaş moda anlayışını benimseyen YARGICI, döngüsel tasarım disiplini ile geliştirdiği RE-LOVE projesini bu yıl da sürdürüyor. Beril Ateş’in hikaye anlatıcılığı eşliğinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi GSF Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü’nün akademisyenlerinin ve öğrencilerin katkısı ile gerçekleştirilecek olan RE-LOVE Akademik Edition sergisi, 20 Mayıs Salı günü Beril Ateş Atölyesi’nde başlıyor.

Her sezon zamansız ve şık tasarımlarını tüketiciyle buluşturan YARGICI, bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan RE-LOVE serisinin son versiyonu Akademik Edition’ı sunuyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi -Güzel Sanatlar Fakültesi’nden altı Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, bir Heykel Bölümü ve bir Seramik Bölümü öğrencisinin katılımı, BluProjects ve Beril Ateş’in desteği ile gerçekleştiriliyor.

Bu özel sergi hem beraber öğrenme fırsatı sunuyor hem de geleceğin tasarımcılarına alan açma hedefini taşıyor.

RE-LOVE Akademik Edition : İleri Dönüşüm Çalıştayı

RE-LOVE Akademik Edition projesi, YARGICI ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi -Güzel Sanatlar Fakültesi -Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü akademisyenlerinin bir araya getirdiği öğrencilerle gerçekleştirilmiştir. Çalıştay ekibi çeşitli sebeplerle tüketiciyle buluşamamış ürünleri yeniden değerlendirerek bir ileri dönüşüm hikayesine dönüştürdüler. Bu sergi, yeniden tasarlanan Yargıcı ürünlerine yer vererek döngüsel tasarım anlayışını güçlendiriyor ve kullanılmayan giysi ve ev ürünlerini yeniden sevdirmeyi, kullanım ömrünü uzatarak bilinçli tüketim konusunda eğitici bir yaklaşımı amaçlıyor.

RE-LOVE Akademik Edition sergisi, 20 Mayıs tarihinde Beril Ateş Atölyesi‘nde ziyaretçilere kapılarını açacak ve öğrencilerin elinden çıkan yenilikçi ve sürdürülebilir eserleri deneyimleme fırsatı sunacak. Sergi, 26 Mayıs Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.