BEE&YOU Çam Bal’ına İngiltere’den Altın Madalya!

Dünya genelinde bal üreticilerinin en kaliteli ürünlerinin ödüllendirildiği 2022 yılı Londra Bal Ödülleri’nde BEE&YOU, Çam Balı ile altın madalyaya layık görüldü.

Bu yıl düzenlenen Londra Bal Yarışması’nda, ödüller sahiplerini buldu.

Arıların çam ormanlarında bulunan salgılardan elde ettiği ve enzimlerle karıştırarak içeriğini zenginleştirdikleri BEE&YOU Çam Balı yarışmada altın madalya kazandı.  Dünya genelinden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada, ürünler jüri tarafından kalite, koku, doku ve lezzet kriterlerine göre değerlendirildi. Ödüller, yapılan değerlendirmeler sonucunda alınan puanlamalara göre verildi. Bu kapsamda yüksek derecelendirme alan ürünler, Altın Bal Ödülü’nün sahibi oldu. BEE&YOU Çam Balı da bu kategoride yer alarak, altın madalya kazandı. Birçok farklı ülkelerden bal üreticilerinin katıldığı yarışmada onlarca farklı ürün yarıştı.

Amacımız Anadolu arı ürünlerinin kalitesini tüm dünyaya duyurmak.

BEE&YOU Çam Balı’nın altın madalyaya layık görülmesinin kendileri için büyük bir onur kaynağı olduğunu belirten BEE&YOU Propolis Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Türkiye’nin ilk ve halen tek ulusal ve uluslararası inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisiyiz. Sözleşmeli arıcılık modeli ile çalışıyoruz. Anadolu arı ürünleri ve Anadolu arıcılığını geliştirmek için şirketimizin kuruluşundan itibaren her geçen gün büyüyen bir aşkla ürünlerimizi üretiyoruz.” dedi.

Dr. Tanuğur, Anadolu arı ürünlerini bir dünya markası yapmak için 2013 yılından bu yana azim ve inançla çalışıyoruz. BEE&YOU olarak yaptığımız projeler ve geliştirdiğimiz ürünlerle ulusal ve uluslararası arenada toplamda 45 farklı ödüle layık görüldük. Geçtiğimiz yıl Londra Bal Ödülleri’nde yayla çiçek balımızla altın madalya kazanmıştık. Bu yıl ise başarımızı Türkiye’ye özgü endemik bitki örtüsünden elde dilen Çam Balımız ile devam ettirdik ve yine altın madalyanın sahibi olduk. Anadolu arı ürünlerinin farkını dünyaya anlatmaktan, balımızın kalitesini ve farkını tüm dünyaya duyurmaktan dolayı çok mutlu ve onurluyuz. Türkiye’nin değerlerini yurt dışına daha çok tanıtabilmek adına üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışıyoruz. Türkiye’de ilk ve tek “Bu tarz global yarışmalar hem ülkemizin marka bilinirliğine katkıda bulunuyor hem de üreticilerin kendilerini tanıtabilmelerine fırsat veriyor.” dedi.