Babalara Çevre Dostu ve Zamansız Hediyeler

Bu yaz Timberland erkek tekstil ve ayakkabı koleksiyonlarıyla Babalar Gününe özel seçenekler sunuyor. Tekne ayakkabıları koleksiyonu ikonik modellerin yanı sıra, ilhamını ve materyallerini doğadan alan farklı ve yenilikçi stillerle bu sezon ideal bir hediye seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.
 
Timberland’in SS22 erkek koleksiyonları, Babalar Gününde babanızı özel hissettirecek seçenekler sunuyor. Timberland bu sezon, çevre dostu malzemelerle tasarlanan, işlevselliği ön plana çıkan, ikonik olduğu kadar inovatif ve sezon stilini yansıtan geniş yelpazede hediye seçeneklerini bir araya getiriyor.


 
Zamansız tekne ayakkabıları yine yaz sezonun en konforlusu
 
Sahil kasabalarının rahat yaşam tarzından esinlenen, yumuşak deri, el işçiliği ve esnek taban özellikleriyle ayrışan ikonik Timberland tekne ayakkabıları, her yıl olduğu gibi bu sezonun da en konforlusu. 1978 yılından bu yana el işçiliğiyle dikilen bu ikonik koleksiyon, babaların yaz kombinlerine stil ve konfor katmak için farklı model ve renk alternatifleriyle de karşımıza çıkıyor.
 
Bordo, kahverengi, beyaz, lacivert ve turuncu deri gibi farklı renk alternatiflerine sahip zamansız bu klasik model, dayanıklı kauçuk ve iz yapmayan yivli dış tabana sahip. Ayaklarda ekstra konfor ve yumuşaklık sağlamak için, ön tabanın altında ekstra EVA taban bulunan bu model; su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir Leather Working Group tabakhanelerinde elde edilen birinci sınıf sırçalı deriden üretildi. (2.099 TL)
 
Doğadan gelen hafiflik ve rahatlığın temsilcisi GreenStride™ taban teknolojisi, yenilikçi tekne ayakkabılarıyla buluşuyor
 
Timberland tekne ayakkabıları koleksiyonunu, bu sezon eko-inovasyon ve günümüzün progresif stiliyle de buluşturuyor ve ortaya çıkan modeller, babaların yaz kombinlerine konforlu şıklık ekliyor.
 
Bu yenilikçi koleksiyonda, yüzde 75 yenilenebilir şeker kamışından ve doğal kauçuktan elde edilen GreenStride™ bot tabanları tekne ayakkabılarına eşlik ediyor. Hafiflik ve rahatlık özellikleriyle ayrışan inovatif tekne ayakkabıları, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş astar ve ekstra rahatlık için yastıklama sunan EVA karışımlı köpük orta taban özelliklerine sahip. İlhamını Timberland’in el yapımı ikonik tekne ayakkabılarından alan GreenStride™ TBL® Originals Ultra EK+ Erkek Tekne Ayakkabıları (2.719 TL) kahve nubuk ve koyu kahverengi deri alternatiflerine sahip. 
 
Babanınız şehir hayatı rutinine fark katın: İkonik tekne ayakkabılarını dayanıklı ve tırtıklı bot tabanlarıyla birleştiren el yapımı işçilik
 
Timberland’in dayanıklı ve tırtıklı bot tabanlarını ikonik tekne ayakkabılarıyla birleştiren kalın tabanlı bu model, yastık dolgulu EVA orta tabanı sayesinde şehir hayatında gün boyu konforu mümkün kılıyor. Su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir tabakhanelerde elde edilen Better Leather deri ile üretilen bu model de tüm Timberland ürünleri gibi çevre dostu. Bu model bordo, kahverengi ve koyu yeşil renk alternatiflerine sahip (2.599 TL)
 
Renkli ve çevre dostu tekstil koleksiyonu
 
Her sezon olduğu gibi Timberland’in erkek yaz koleksiyonunda Better Cotton malzeme ile üretilen uzun ve kısa kollu, keten ve pamuklu gömlekler (2.239 TL – 869 TL), pamuklu kargo cepli ve klasik dört cepli chino pantolonlar (1.599 TL – 1.299 TL), renkli pololar (899 TL), organik pamuklu retro baskılı, logolu, rahat ve klasik kesim t-shirtler (449 TL- 799 TL) hızlı kuruma özelliğine sahip mayolar (899 TL) yer alıyor.