Aydınlık ve Taze Bir Cilt İçin Acqua Perfection Temizleyici Jel ve Toniklerin Sırrı

Yoğun şehir hayatının temposuna uyum sağlamaya çalışırken, cildimiz günlük makyaj rutinlerine ve hava kirliliğine maruz kalarak zarar görebiliyor. Uzmanlar sağlıklı bir cildin ilk kuralının temiz bir bakım ritüeli olduğunu vurguluyor.

Nemlendirici ve Temizleyici Jel ve Tonik Serisi ile doğal ve temiz içerik kavramını merkezine alan Acqua Perfection’ın cilt temizleme ritüeli üç adımdan oluşuyor. Serinin ilk adımı olan Nemlendirici ve Temizleyici Jel ile cildi yağ, makyaj ve çevresel faktörlerden oluşan kirden arındırıp temizlemek için derinlemesine temizleme öneriliyor. Ardından, cildin ph dengesini sağlayarak aydınlatan ve canlandıran tonik ile yoğun bakım öneriliyor; tonik aynı zamanda geri kalan rutine cildi hazırlıyor, gözeneklerin oluşumunu önleyerek ciltteki fazla sebumu dengeliyor. Son adım olarak ise serinin nem bombası Acqua Boost ile yoğun nemlendirme öneriliyor. 

Her iki ürün de içeriğindeki GLİSERİN sayesinde cildinizi nazikçe temizlerken, GLİKOLİK ASİT ile cilde peeling etkisi gösteriyor. NİASİNAMİD formülü ise, cilt bariyerinin güçlenmesinde etkili olurken gözenekleri sıkılaştırıyor ve leke oluşumunu engelliyor. AHA + BHA kompleksi ise ölü deri hücrelerinin dökülmesini artırarak kolajen üretimini destekliyor ve kırışıklık karşıtı bakım sağlıyor. Yoğun PRO VİTAMİN B5 içeriği ile cilde onarıcı bakım sunarken, derinlemesine nemlendiriyor ayrıca antioksidan etki sağlıyor. Acqua Perfection Nemlendirici ve Temizleyici Jel’in formülünde ayrıca bulunan ve ciltteki radikalleri nötralize eden antioksidanlar açısından çok zengin olan ÇAY AĞACI ÖZÜ ile; akneye neden olan iltihaplanmayı önleyici etkide rol oynuyor ve cildin yağ üretimini azaltıp gözenekleri tıkamadan sivilce oluşumunu yüksek miktarda önlüyor.

Her iki ürünün de sabah-akşam boyun dahil tüm yüze makyaj pamuğuna dökerek ya da elle tampon hareketlerle uygulanması öneriliyor.

Acqua Perfection AcquaBoost Cream: 449 TL

Acqua Perfection Nemlendirici ve Temizleyeci Jel: 349 TL

Acqua Perfection Nemlendirici ve Temizleyici Tonik: 349 TL