Aveda Ürünleri Artık Altın Onay Standardına Sahip

Tüm Aveda ürünleri, artık Cruelty Free International tarafından hayvan dostu ürünler olarak dünya çapında tanınan altın onay standardına sahip.

Kurulduğu 1978 yılından bu yana hayvan testlerine karşı çıkan, yüksek performanslı vegan saç bakım markası Aveda, bugün Cruelty Free Uluslararası Leaping Bunny Programı kapsamında onaylandığını duyurdu.

Aveda, tedarikçilerinin ve üreticilerinin ürünleri ve içerikleri için tüm Leaping Bunny kriterlerine uyduğunu doğrulamak için Cruelty Free International ile titiz, uzun süreli bir inceleme sürecinden geçti. Bu inceleme sonucunda ise Cruelty Free International, Aveda’nın tüm ürünleri, hammaddeleri ve içerikleri için hayvan testleri yapmadığını veya yaptırmadığını doğruladı. Leaping Bunny Programı kapsamında onayın korunması için Aveda, Cruelty Free International tarafından her 12 ayda bir denetlenecek.

Aveda’nın Küresel Marka Başkanı Barbara De Laere, “Aveda, içinde yaşadığımız dünyayı önemseme ilkesi üzerine kurulmuştur ve buna hayvanlar üzerinde test yapılmasına her zaman karşı çıkmak da dahildir” diyor ve ekliyor “40 yılı aşkın bir süredir sürdürülebilirlik konusunda sektörde öncülük ediyoruz ve uluslararası kabul görmüş altın standart olan Cruelty Free International Leaping Bunny onayımızla birlikte gezegenimize olan bu bağlılığı vurgulamaktan gurur duyuyoruz.”

Leaping Bunny statüsü, Aveda’nın dünya çapında binlerce salon ve mağazada satılan tüm prestijli saç, cilt ve vücut bakım ürünleri için geçerlidir.

Cruelty Free International’ın CEO’su Michelle Thew ise “Aveda, etik iş ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ile yıllardır süregelen bir üne sahiptir. Artık Aveda’nın tüm ürünleri için Leaping Bunny onayını içermesinden heyecan duyuyorum.” diye belirtiyor.

Daha Sorumlu Bir Gelecek Yaratmak

Aveda’nın içinde yaşadığımız dünyayı önemseme şeklindeki kuruluş misyonuna uygun olarak, marka, aşağıdaki alanlarda öncelikleri ile yıllardır güzellikte çevresel sorumluluğun yeni ölçütlerine öncülük etmiştir: gezegenimize özen gösteren güzellik bilinci, kaynak sorumluluğu, sorumlu paketleme, vegan formüller, gezegen bilincine sahip üretim, hayvanları koruma ve dünya çapındaki topluluklarda ihtiyacı olan insanlara temiz su sağlamaya yardımcı olmak.

Aveda, Minnesota’da, bal arısı kolonileri, çalışanların kullandığı bir sebze bahçesi, elektrikli araç şarj istasyonları ve kilometrelerce koşu parkurları ile 58 dönümlük Ulusal Yaban Hayat Federasyonu Sertifikalı kampüsünde yer alan şirket merkezinde misyonunu yaşatmaktadır. Ana ofis binası sürdürülebilirliğe önem vermektedir: güneş ve rüzgar enerjisiyle çalışan, geri dönüştürülmüş lif halılarla kaplı bir binadır. İçerisinde kompostlama, geri dönüşüm kutuları ve organik bir kafe vardır.