Atelier Lanazir’in Eşsiz Zanaatı İle Hayat Bulan Zamansız Tasarımlar

%100 el işçiliği ile kendine özgü bir stile sahip, özgün bir koleksiyonla karşınıza çıkan Atelier Lanazir, sürdürülebilir ürünler tasarlayan bir kadın girişimci markası. Örgü ve nakışla hayat bulan tasarımlar, gelenekselliğini kaybetmeden, geçmişe referans vererek bugünü de yakalamayı başarıyor.

Atelier Lanazir’in Eşsiz Zanaatı İle Hayat Bulan Zamansız Tasarımlar

“Eşsiz ve benzeri olmayan” anlamına gelen Atelier Lanazir, kadının gücüne ve emeğine destek vererek, yüksek kalite anlayışı ve %100 el işçiliğiyle zamansız çantalar ve yastıklar tasarlıyor. Renklerin ve gelenekselliğin enerjisini, klasikleşen modeller ve desenlerle birleştirerek, tasarımlarında birinci sınıf iplikler, dokuma, kadife kumaşlar ve malzemeler kullanan marka; güncel trendleri de yakalamaya çalışarak ve modernize ederek özgün bir duruş sergiliyor.

Her tarza uygun stile sahip tasarımlarıyla günün her saatinde size eşlik edecek bir Atelier Lanazir modeli, mutlaka bulacaksınız. Zevk sahibi ve el işçiliğinin kıymetini bilen kadınlara hitap eden Atelier Lanazir, geçmişin çizgilerini bugünle birleştiriyor.

Markanın yaratıcısı kadın girişimcinin örgü ve nakışla tanışması küçük yaşlarına dayanıyor. Anneannesi Fransa’da nakış öğretmenliği eğitim almış olan girişimci, bu sebepten ötürü çocukluğunu hep kumaşlar, astarlar, iplikler, yünler ile moda dergilerinin içinde geçiriyor. Çocukluktan beri örgüye, nakışa ve zanaata hem ilgisi hem de yatkınlığı olan markanın kurucusu; 2019 yılında tek başına hobi olarak başladığı bu işe, model sayısını arttırarak ve zamanla gelenekselle modernizmi sentezleyerek, hem aile geleneğini devam ettirmek ve hem de Atelier Lanazir ile birlikte kadın emeğinin değerini vurgulamaya çalışıyor. Özellikle nakışlı modellerin baskı olmadığını, hepsinin elde tek tek, kutu kutu işlendiğini, işin içinde büyük bir emek olduğunu dekorasyon ve moda tutkunlarına göstermek isteyen girişimci, zamanla bu emeğini tüm Dünya’ ya tanıtmayı amaçlıyor.

Atelier Lanazir’in Eşsiz Zanaatı İle Hayat Bulan Zamansız Tasarımlar

Atelier Lanazir’ın tasarım aşamasına destek olmak isteyen Anadolu’daki kızlarımıza ulaşarak hem ileride istihdam sağlamak hem de örgü ve nakışın geleneksel değerini her zaman yaşatmayı hedefleyen marka için sürdürülebilirlik, bu markanın temel kaynağını oluşturuyor.