Apple’ın Vizyonuna Sayılı Günler

Apple, her yıl Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) adıyla bilinen, tüm ekosistem işletim sistemleri, yeni yazılım ürünleri ve bazı donanımları tanıttığı, aynı zamanda yazılım ve uygulama tasarım tarafında ödüllerin dağıtıldığı bir etkinlik düzenler.

Genellikle yazılım ve donanım geliştiricileri, teknoloji uzmanları ve Apple hayranlarının bir araya geldiği ve bir hafta boyunca süren WWDC, genellikle “Keynote” adı verilen bir sunumla başlar. Bu sunumda Apple CEO’su veya üst düzey yöneticiler, yeni ürün ve yazılım güncellemelerini duyururlar. Keynote sunumu, Apple’ın vizyonunu ve gelecek planlarını paylaştığı heyecan verici bir etkinliktir.

WWDC’nin en önemli unsurlarından biri, yeni iOS, macOS, watchOS ve tvOS gibi Apple işletim sistemlerinin tanıtılmasıdır. Apple, genellikle WWDC’de yeni işletim sistemi sürümlerinin önizlemelerini ve yeni özelliklerini geliştiricilere sunar. Bu, yazılım geliştiricilerin yeni özellikleri keşfetmelerine ve uygulamalarını bu yeniliklerle uyumlu hale getirmelerine olanak tanır. WWDC’ye sayılı günler kala Apple cephesinden tüm program yayınlandı. 5 Haziran günü Türkiye saatiyle 20:00’de başlayacak etkinlik için oldukça heyecanlıyız. Peki ya siz?

Apple Keynote Etkinliği – 5 Haziran 20:00

Platforms State of the Union Etkinliği – 5 Haziran 23:30

Apple Tasarım Ödülleri – 6 Haziran, 04:30

Uzmanlara Erişim – 6-9 Haziran