Annelere Stil Dolu ve Çevre Dostu Hediye

Bu sezon da Timberland’de rahatlıktan ödün vermeden gün boyu stil sunan hediye seçenekleri yer alıyor. Loafer ve sneaker modelleri bahar ve yaz aylarında ihtiyaç duyulan rahatlığı adımlarla buluşturuyor. Timberland’in ilkbahar ve yaz koleksiyonlarında ikonik modellerin yanı sıra yenilikçi seçenekler de bulunuyor.

Anneleri için rahatlık ve stil arayanlar için Timberlandin yeni sezon koleksiyonlarında geniş yelpazede sneaker ve loafer modeller bulunuyor. Eko inovasyon özellikleriyle ayrışan kadın ayakkabı koleksiyonlarında hafiflik ve konfor bir arada sunuluyor.

Timberland’in FW21 sezonunda ilk kez tanıttığı, yüzde 75 yenilenebilir şeker kamışından ve doğal kauçuktan elde edilen GreenStride™ bot tabanları, ilkbahar yaz sezonundaki kadın sneaker ve tekne ayakkabıları koleksiyonlarda karşımıza çıkıyor.Zamansız bir ikon: Timberland Tekne Ayakkabıları
Sahil kasabalarının rahat yaşam tarzından esinlenen, yumuşak deri, el işçiliği ve esnek taban özellikleriyle ayrışan ikonik Timberland tekne ayakkabıları, 1978 yılından bu yana ısınan aylarda ayaklara stil ve konfor katmak için hayatımızda yer alıyor. İkonik ayakkabıları giyenler değişebilse de kalite ve el işçiliği asla değişmiyor. Esnek deri ve birinci sınıf kumaşlardan üretilen yumuşak deri ve esnek taban özelliklerine sahip kadın tekne ayakkabıları koleksiyonu, yaz aylarının şık ve rahat kombinlerini tamamlıyor.


Annelerin aradığı gün boyu rahatlık doğadan geliyor: Ultra hafif GreenStride™ Taban Teknolojisi

Timberland yeni sezonda ikonik tekne ayakkabılarını, eko-inovasyon ve günümüzün progresif stiliyle birleştiriyor. GreenStride™ tabanları ve Rejeneratif Deri kullanımı ile ortaya yeni nesil bir koleksiyon çıkıyor. İlhamını Timberland’in el yapımı ikonik tekne ayakkabılarından alan sezonun iki yenisi GreenStride™ Ray City EK+ Kadın Tekne Ayakkabıları (2.499 TL) beyaz, siyah ve kahverengi deri ve kalın kauçuk alt tabana sahip.

Klasik 3 delikli tekne ayakkabılarını dayanıklı ve tırtıklı bot tabanlarıyla buluşturan, yastık dolgulu EVA orta tabana sahip yenilikçi modeller de bu sezon yine bizlerle. Su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir tabakhanelerde elde edilen Better Leather deri ile üretilen kadın ve erkek modeller kauçuk dış tabanları sayesinde ekstra konfor sunuyor. (2.499 TL)

Isınan havaları ve güneşi çağıran kombinlerin vazgeçilmez tamamlayıcısı sneaker modeller
Su, enerji ve atık yönetim uygulamaları ile gümüş derece ile sınıflandırılan sürdürülebilir tabakhanelerde elde edilen Better Leather deri ve en az %50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş ile üretilen Seoul City Nubuk Kadın Spor Ayakkabısı yastıklamalı orta taban ve ayak tabanı ile hem çevreye duyarlı hem de ekstra rahatlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. (1.599 TL)

Doğanın döngüselliğinden ilham alan Timberloop™ koleksiyonuna ait Trekker City Yürüyüş Ayakkabısı tek bir dikişin kesilmesiyle dış tabanların çıkarılabildiği ve her parçanın nihayetinde kendi benzersiz geri dönüşüm akışına bırakılabildiği benzersiz bir taban yapısına sahiptir. Bu yeni yapım yöntemi ‘döngüye’ girmeye yardımcı olmak için kimyasal bazlı çimentoların kullanımını azaltır ve çıkarılabilir çorap patik botu %100 geri dönüştürülmüş plastikten ReBOTL™ kumaş kullanılarak üretilir. Şehirli kadının günlük rutini için tasarlanmış Timberloop™ Trekker City Yürüyüş Ayakkabısı modern bir outdoor görünümünün yanı sıra uzun yürüyüşler için ekstra konfor sağlar. (2.799 TL)