Anne Karnından Maviliğe Uzanan Yolculuk: Yüzdüren Anne

Nazlı Denge Kimdir?

1986’ nın o meşhur kışında doğmuşum. 40 yıkaması dediğimiz ilk banyolarımdan birinde boğulma tehlikesi atlatmam ile başlıyor benim suya yolculuğum. O an için karışan durumlar tam bir karma olmuş benim için. Bugün 21. Gününden itibaren bebeklerle birlikte suyun mucizelerini kucaklayıp onlara su güvenliğini ve öncelikle nefeslerini tutmayı öğretiyorum.

Yüzmeyi çok seven bir kadından, yeni doğan kızım ile sudan keyif alan bir anneye dönüştüm. Böyle doğdu “Yüzdüren Anne” !

Şimdilerde uluslararası bebek yüzme eğitmenliğimin yanı sıra yine uluslararası geçerliliğe sahip bir su terapisti, özel gereksinimli bireylerde de watsu uygulayıcısıyım.

Çocuklara yüzmeyi eğlenceli bir şekilde öğretmeyi ve anlatmayı kendime ilke edindiğim için, bununla ilgili kitap yazmaya karar verdim.Toplamda 3 seri şeklinde çıkacak olan kitaplarımdan ilki raflarda yerini aldı. ‘’Ely’nin Serüvenleri’’ serisinin ilk kitabı olan ‘’Ely Havuza Giriyor’’ yüzmeye başlamış ya da başlayacak olan çocuklar ve ebeveynler için eğlenceli bir rehber özelliği taşıyor. Çocuklarda ve yetişkinlerde su korkusu ve travmalar üzerine çalışmalar yapıyor ve suyun iyileştirici gücüne inanıyorum. İkinci kitabım ‘Ely Denize Giriyor. Dalgaların Sırrı’ Haziran ayında raflarda yerini alacak.

Su akışı simgeliyor. Güçlü, şefkatli, sabırlı ve hayat dolu. Akışın beni her zaman suyun bir kapısından karşıladığı bu günlerde serbest dalış eğitimlerim ile okyanusları, derinliklerini keşfettiğim bir andayım. Her gün hem metrelerce hemde ruhumda daha da derine indiğim bir gün oluyor. Bir sonraki mucizeleri suyun huzuruyla bekliyorum.