adidas Originals ve Wales Bonner İlkbahar/Yaz 2024 Koleksiyonunu Tanıtıyor: ‘Rift Vadisi Koşucuları’

adidas Originals ve Wales Bonner, İlkbahar/Yaz 2024 koleksiyonlarını sunmak için geri dönüyor. Doğu Afrikalı koşucuların mirasından ilham alan İngiliz tasarımcı ve üç Şeritli marka, Kenyalı Şampiyonların Evi olarak adlandırılan Iten’e seyahat ediyorlar. Maratonun ruhuyla, koleksiyondaki her parça dayanıklılık ve özveriye bir övgü niteliği taşıyor.

adidas Originals by Wales Bonner koleksiyonu, yüksek kalitedeki malzemeler, özenle düşünülmüş baskılar ve ifade dolu desenler aracılığıyla arşivdeki koşu görünümlerini günümüze göre yeniden yorumluyor. Rafine giyim seçenekleri arasında parlak eşofmanlar, yaşam tarzı çerçevesinde yeniden tasarlanan koşu atletleri, renk bloklu üç şeritli tişörtler, desenli şortlar ve zamansız hâkî dış giyim parçaları bulunuyor. Giyim koleksiyonunun yanı sıra, özenle seçilen aksesuarlar arasında ters çevrilebilir kova şapka, çanta ve cesur renklerden oluşan grafik baskılı çoraplar yer alıyor.

Ayakkabılar ise Wales Bonner’ın SL 76’ya kendi imzasını attığını gözler önüne seriyor. Arşivsel bir klasik olarak tanınan vintage örgü ve süet detaylarıyla, iki renk seçeneğinde yeniden tasarlanıyor: Siyah şerit detaylı sarı renk ve siyah şeritli açık mavi olarak iki farklı renkte sunulan koleksiyon, ardından iki farklı Samba siluetiyle tamamlanıyor: klasik Samba iki renkte ve Samba Millenium, ilk kez biri deri topuklu diğeri midilli kılından yapılmış mavi topuklu olmak üzere iki farklı modelle sunuluyor.

Fotoğrafçı Viviane Sassen tarafından yakalanan ve film yapımcısı Steven Traylor tarafından hayata geçirilen koleksiyon, ilham verici yolculukların bakış açısıyla dayanıklılığı anlatan bir kampanyayla birlikte sunuluyor. Bahar/Yaz 2024 kampanyası, Emmanuel Wanyonyi, Bethwel Yegon, Nelly Chepchirchir, Charles Simotwo, Comelius Kemboi ve Barselius Kipyego gibi dünya çapında bilinen adidas koşuculara yer veriyor. Görseller, insan çabasının büyüsünü yansıtan arşivdeki spor reklam kampanyalarına gönderme niteliği taşıyor.

adidas Originals ve Wales Bonner İlkbahar/Yaz 2024 Koleksiyonu 21 Mayıs’tan itibaren adidas.com.tr’de ,adidas İstiklal ve adidas Teşvikiye mağazalarında ve seçili parekende mağazalarında satışa sunulacak.