adidas Originals ve Edison Chen Global İş Birliğini Duyurdu

adidas Originals ve Edison Chen, adidas Originals by Edison Chen adı altında yeni bir iş birliği dönemine başlamak üzere küresel bir ortaklık duyurdu. Chen, yaratıcı inovasyonu yeniden tanımlayacak ve geleceğe yönelik bir kültürel miras inşa edecek olan bu iş birliğiyle markaya geri dönüyor.

Chen, global lifestyle markası CLOT’un Kurucusu ve Yaratıcı Direktörüdür. Bu yıl 20. yılını kutlamaktadır. Gençliğinde Vancouver’dan Hong Kong’a taşındıktan sonra, Doğu’nun Batı ile buluşması onun için farklı kültürlere maruz kalma deneyimine dönüştü. Bu deneyimler ve yeni bakış açıları, onun gözlerini küreselciliğe açtı ve sonunda CLOT’un temelini oluşturacak olan şeyi başlattı.

adidas Originals iş birliği için Chen, adidas’ın geniş arşivinden ve tarihinden faydalanarak özel iş birliği stilleri sunmak için yenilikçi bir vizyon ve yaratıcı yetenek getirecek. Doğu ile Batı arasındaki kültürel alışverişi teşvik etmeye odaklanan adidas, düşündürücü tasarımlarıyla sınırları zorlayan koleksiyonları tanıtmak için Chen ile iş birliği yapıyor. Bu iş birliği, markanın geleceği için çok yönlü yetenek, bilgi ve vizyona sahip yaratıcılar için bir gelecek hattı oluşturacak. Bu iş birliği, moda, müzik ve perakende alanındaki küresel itibarlarıyla dünya çapında kültürel bağlantıyı harekete geçirmek için bir katalizör olarak görev yapmaktadır.

“adidas ile ilham vermek için yaratıyoruz. Bunun işimi yapma sebeplerinden biri olduğunu düşünüyorum. Özellikle son birkaç yılda, estetik anlayışım tamamen dönüştü. Bu lensle şimdiye kadar bir şeyler yaratma şansım olmadı, bu yüzden bu iş birliği benim için heyecan verici. Yeni bir ilhamla geliyorum. Yazı Avrupa’da geçirerek adidas markasına kendimi kaptırdım ve yeni bir bakış açısı kazandım. Yeni EDC tarzı, daha çok şık ve sokak modasından farklı. 20. yılın ardından daha heyecanlıyım.” — Edison Chen

CLOT SS24 Moda Şovu, taht ve sıradaki kişinin kim olacağına dair bir hikayeyi anlatan genç tasarımcılar, iş birlikçiler ve arkadaşlarla benzersiz bir topluluğu içeriyordu – ki bu bir metafor olarak herkes olabileceğini belirtiyor.

adidas Originals ve Edison Chen arasındaki yaratıcı inovasyona olan ortak taahhütlerini kutlayan “Change The Generation” koleksiyonu, ultra-lifestyle’dan resmi giyime ve aktif/sokak giyimine kadar uzanan üç farklı tarzı keşfeden bir koleksiyonu hayata geçiriyor. Bu koleksiyon, bireysel olarak keşfedilebileceği gibi üç farklı yaşam tarzının çarpışmasını da temsil ediyor.

Koleksiyondaki parçalar, Ocak 2024’ten itibaren piyasaya sürülmeye başlayacak.