adidas, Konfor Odaklı SUPERNOVA Serisi’nin Yeni Renklerini Tanıtıyor

adidas, SUPERNOVA serisini yeniden tasarlayarak koşunun neşesinden ilham alan taze renk tonlarında güncellenmiş yeni modellerini piyasaya sürdü. Parıltılı turuncu rengindeki bu özel tasarım, bu yıl adidas koleksiyonlarının bir parçası olarak yer alacak ve uyumlu giyim parçaları ile birlikte sunulacak. Bu giyim parçaları arasında erkek ceket, tişört, şort, şapka ve çorap, kadın hoodie, gömlek, şort, spor sütyen, şapka ve çorap bulunuyor.

adidas, Konfor Odaklı SUPERNOVA Serisi’nin Yeni Renklerini Tanıtıyor

SUPERNOVA serisi, ödüllü SUPERNOVA RISE modeli ilebirlikte ilk kez satışa sunulan SUPERNOVA SOLUTION ve SUPERNOVA STRIDE modellerini içeriyor. Üç tasarım da adidas’ın Dreamstrike+ adlı yeniden tasarlanmış süper köpüğüne sahip; bu köpük, rekor kıran Adizero serisinde kullanılan LIGHTSTRIKE PRO köpüğünden ilham alarak, benzersiz konfor ve yastıklama sunmak için güncellenmiş bir formülle sunuluyor.

Dreamstrike+ köpüğü ile birlikte, üç modelde şu özellikler bulunmaktadır:

SUPERNOVA RISE

• SUPPORT RODSI: Her Rise modelinin tabanı, topuktan parmağa kadar nötr destek sağlayan yoğun alt yüklü köpük sistemine sahiptir, böylece koşuların sorunsuzca akmasına yardımcı olan süper yumuşak geçişler sağlar.

• COMFORT HEEL FIT: Rahat destek sağlamak amacıyla topuk etrafındaki yumuşak destekleyici yastıklı köpük ve yumuşak tekstilin bir kombinasyonu.

SUPERNOVA STRIDE

• TAŞIYICI EVA: Ayak parmaklarındaki yastıklama, koşucuların geçişlerinin hem dinamik hem de destekleyici olmasını sağlayan uyumlu bir taşıyıcı EVA ile desteklenir.

• ADIWEAR DIŞ TABAN: Dayanıklı kauçuktan yapılmış yenilikçi bir dış taban, optimal çekiş sağlar. Hatta ihtiyaç duyulan yerlerde tutunmayı sağlamak için stratejik olarak tasarlanmış kesikler eklenmiştir.

SUPERNOVA SOLUTION

• STABİLİTE DESTEK ŞERİTLERİI: Koşucuların ihtiyaç duyduğu daha iyi destek için çift yoğunluklu destek şeritleri bulunmaktadır.

• ADIWEAR DIŞ TABAN: Dayanıklı kauçuktan yapılmış yenilikçi bir dış taban, optimal çekiş sağlar ve koşucuların ihtiyaç duyduğu yerlerde tutunmayı sağlamak için stratejik olarak tasarlanmış kesiklere sahiptir.

Tüm ayakkabılar, konfor standartlarını yeniden tanımlamak ve rahat bir günlük koşu ayakkabısına duyulan ihtiyaca yanıt olarak tasarlanmıştır. Açıkça görülüyor ki, rahatsız ayakkabılar, birçok kişiyi bağcıklarını sıkıp sokaklara çıkmaktan alıkoyuyor. adidas’ın gerçekleştirdiği 11 farklı küresel şehirde 2,674 koşucuyu kapsayan yeni küresel araştırması -rahatsız ayakkabı giymenin, keyifli bir koşu deneyimi yaşarken en büyük sıkıntı kaynağı olduğunu ortaya koyuyor (%47). Diğer engeller arasında havanın çok sıcak olması (%45) veya soğuk olması ( %43), motivasyon eksikliği ( %38) ve düzensiz veya kaygan yüzeyler ( %37) gibi nedenler yer alıyor. 

Bu rahatsızlıklar nedeniyle koşmama kararı verenlerin neredeyse dörtte biri (%23), bu kararın en büyük sebebinin ayakkabılar olduğunu söylüyor. Ancak vazgeçmeyen koşucular için bile, koşu sırasındaki rahatsızlığın etkisi açıktır. Neredeyse dörtte biri (%37) koşu mesafesini kısaltmış, üçte biri ( %29) ruh halini etkilediğini söylüyor ve büyük bir kısmı ( %33) koşu rotasını değiştirmeye karar vermiştir.

Ankete göre en büyük sıkıntılara karşı bir çözüm olarak, en ‘konforlu koşu’ formülü de ortaya çıktı. Rahat koşu ayakkabılarının yanı sıra, küresel koşucular mükemmel koşulları, 19.8 derece sıcaklıkta ve hafif bir meltem eşliğinde güneşli bir sabah koşusu olarak belirledi. Ankette yer alan tüm şehirler arasında yalnızca Seoul’deki koşucular akşam koşusunu tercih etti.

Daha fazla bilgi için adidas.com.tr’yi  ziyaret edebilir ve Instagram ve Twitter üzerinden #adidassupernova ve @adidasrunning adreslerini kullanarak sohbeti takip edebilirsiniz.