OSCAR’IN ADAYLARI BELLİ OLDU

 

 

 

Oscar için geri sayım başladı, Akademi ödül adaylarını açıkladı..

Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan Akademi Ödülleri’nin adayları açıklandı. Oscarlar 4 Mart gecesi bir kez daha Jimmy Kimmel’ın sunuculuğunu yapacağı törenle sahiplerini bulacak.

Canlı yayında açıklanan ana daldaki adaylarla birlikte The Shape of Water (Suyun Sesi/ Aşkın Gücü) 13, Dunkirk 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’nin 7 ödüle adayı olarak ön plana çıktı. 4 Mart 2018’de sahiplerini bulacak Oscar adaylarının tam listesine birlikte göz atalım..

En İyi Film
1- Call me By Your Name
2- Darkest Hour
3- Dunkirk
4- Get Out
5- Lady Bird
6- Phantom Thread
7- The Post
8- The Shape of Water
9- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

1- Call Me By Your Name
2- The Disaster Artist
3- Logan
4- Molly’s Game
5- Mudbound

En İyi Özgün Senaryo

1- The Big Sick
2- Get Out
3- Lady Bird
4- The Shape of Water
5- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Görüntü Yönetimi

1- Blade Runner 2049
2- Darkest Hour
3- Dunkirk
4- Mudbound
5- Shape of Water

En İyi Kostüm Tasarımı

1- Beauty and The Beast
2- Darkest Hour
3- Phantom Thread
4- The Shape of Water
5- Victoria & Abdul

En İyi Film Kurgusu

1- Baby Driver
2- Dunkirk
3- I, Tonya
4- The Shape of Water
5- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

1- Darkest Hour
2- Victoria & Abdul
3- Wonder

En İyi Film Müziği

1- Dunkirk
2- Phantom Thread
3- The Shape of Water
4- Star Wars the Last Jedi
5- Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yapım Tasarımı

1- Beauty and Beast
2- Blade Runner
3- Darkest Hour
4- Dunkirk
5- Shape of Water

En İyi Kısa Animasyon Filmi

1- Dear Basketball
2- Negative Space
3- Garden Party
4- Lou
5- Revolting Rhymes

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

1- Dekalb Elementary
2- The Eleven O’Clock
3- My Nephew Emmett
4- The Silent Child
5- Watu Wote / All of us

En İyi Ses Kurgusu

1- Baby Driver
2- Blade Runner 2049
3- Dunkirk
4- Shape of Water
5- Star Wars Last Jedi

En İyi Ses Miksajı
1- Baby Driver
2- Blade Runner 2049
3- Dunkirk
4- Shape of Water
5- Star Wars: Last Jedi

En İyi Görsel Efekt

1- Blade Runner 2049
2- Guardians of The Galaxy Vol. 2
3- Star Wars The Last Jedi
4- War for the Planet of the Apes
5 -Kong: Skull Island

En İyi Erkek Oyuncu

1- Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
2- Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
3- Daniel Kaluuya (Get Out)
4- Gary Oldman (Darkest Hour)
5- Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

1- William Defoe (Florida Project)
2- Christopher Plummer (All the Money in The World)
3- Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
4- Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
5- Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Kadın Oyuncu

1- Sally Hawkins (The Shape of Water)
2- Frances McDormand (Three Billboards
3- Outside) Ebbing, (Missouri)
4- Margot Robbie (I, Tonya)
5- Saoirse Ronan (Lady Bird)
6- Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

1- Mary J. Blige (Mudbound)
2- Allison Janney (I, Tonya)
3- Lesley Manville (Phantom Thread)
4- Laurie Metcalf (Lady Bird)
5- Octovia Spencer (The Shape of Water)

En İyi Animasyon Filmi

1- The Boss Baby
2- The Breadwinner
3- Coco
4- Ferdinand
5- Loving Vincent

En İyi Yönetmen
1- Christopher Nolan (Dunkirk)
2- Jordan Peele (Get Out)
3- Greta Gerwig (Lady Bird)
4- Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)
5- Guillermo del Toro (The Shape of Water)

En İyi Belgesel Film

1- Abacus: Small Enough to Jail
2- Faces Places
3- Icarus
4- Last Men In Aleppo
5- Strong Island

En İyi Kısa Belgesel
1- Edith+Eddie
2- Heaven is a Traffic Jam on the 405
3- Heroin(e)
4- Knife Skills
5- Traffic Stop

Yabancı Dilde En İyi Film

1- A Fantastic Woman
2- The Insult
3- Loveless
4- On Body and Soul
5- The Square

En İyi Özgün Şarkı
1- Mighty River (Mudbound)
2- Mystery of Love (Call Me By Your Name)
3- Remember Me (Coco)
4- Stand up for Something (Marshall)
5- This is Me (The Greatest Snowman)

 

 

Benzer Yazılar